Wybory, wybory, wybory . . .

Człowiek zmuszony jest do dokonywania wyborów przez całe życie. Jedne są dość przyziemne, inne dosłownie wagi państwowej. Ostatnie miesiące upłynęły w naszym kraju właśnie pod znakiem dokonywania wyborów. Wybieraliśmy prezydenta RP, oddaliśmy swoje głosy w ogólnopolskim referendum, a za kilkanaście dni wpłyniemy na to, jak będzie wyglądał przyszły parlament. W naszej szkole również nie próżnujemy.
30 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego gimnazjum oraz liceum. Były one poprzedzone prężnie prowadzoną kampanią wyborczą, tj. spotkaniami z wyborcami oraz prezentowaniem swych obietnic wyborczych na artystycznie wykonanych plakatach. Ostatecznie przewodniczący liceum to Bartosz Daszewski (III KLO), zastępca Olga Tylkowska (II KLO), skarbnik Eryk Szczęsny (I KLO). Natomiast w gimnazjum stanowisko przewodniczącego dzierży Majka Gąsior (III KG), zastępcy Natalia Kawka (II KG), skarbnika Paula Kasprzak (III KG).
W tym dniu odbyły się również wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Jest to nowy projekt władz miasta, który umożliwi poznanie młodym ludziom zasad polityki lokalnej „od kuchni”. W ten oto sposób na drodze demokratycznych wyborów w Młodzieżowej Radzie Miasta Katolickie Liceum Ogólnokształcące reprezentować będzie Olga Tylkowska, a Katolickie Gimnazjum Jakub Krzysztofczyk.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, życzymy wielu sukcesów na drodze kariery politycznej oraz mamy głęboką nadzieję, że obietnice wyborcze zostaną przynajmniej w części spełnione 
Aleksandra Krakowiak