Żegnajcie! Zakończenie roku klas III

Wraz z końcem kwietnia zbliża się zakończenie roku szkolnego dla maturzystów, którzy już na początku maja podejmą rękawicę rzuconą im przez system oświaty i podejdą do jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu, do egzaminu dojrzałości, od którego będzie zależała ich przyszłość.
Matura to ciężka sprawa. Tym bardziej, jeśli ktoś „obudził się” dopiero w trzeciej klasie i stwierdził, że jednak trzeba by zrobić coś ze swoim życiem. Jednak dobrze, że w końcu oprzytomniał, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! Dlatego też my, drugoklasiści, postanowiliśmy umilić naszym wspaniałym abiturientom ten przerażający okres czekania na to, co będzie dalej uroczystością poświęconą tylko i wyłącznie dla nich.
24.04.2015 roku miało miejsce zakończenie roku szkolnego maturzystów. Uroczystości rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Zawierciu. Następnie udaliśmy się do auli naszej szkoły, gdzie uroczystości poprowadziła klasa II LO pod kierownictwem pani Agnieszki Fiutak. Najpierw uraczyliśmy nasze koleżanki i kolegów mową pożegnalną (będzie nam Was brakowało!), następnie wręczyliśmy im niezapominajki, aby nigdy nie zapomnieli o nas i naszej szkole. Natomiast na wielki finał przygotowaliśmy performens artystyczny – zaśpiewaliśmy „Baśkę” zespołu Wilki przerobioną i dopasowaną adekwatnie do cech naszych maturzystów. Wszystkiemu towarzyszyły bajecznie kolorowe gitary i mikrofony oraz świetna zabawa.
Następnie głos zabrał pan dyrektor, który wręczył abiturientom świadectwa i nagrody. Szczególne gratulacje należną się Marcie Trybuszewskiej oraz Maciejowi Mazurowi, ponieważ włożyli w swoją edukację naprawdę dużo wysiłku, co zaowocowało świadectwami z wyróżnieniem.
Mamy nadzieję, że wszyscy byli zadowoleni i nieco rozbawieni.
A za Wami kochani maturzyści będziemy tęsknić, ponieważ nikt nie urozmaicał naszego życia tak bardzo, jak Wy!
Aleksandra Krakowiak