Zawodnik Jezusa

Święta Zmartwychwstania Pańskiego są coraz bliżej. W związku z tym trzeba się do nich należycie przygotować, a odpowiednią do tego formą są rekolekcje wielkopostne.

W dniach 21-23.03 uczniowie naszych szkół mieli okazję wziąć udział w takich przygotowaniach. Dzięki gościnności księdza proboszcza, te trzy dni spędziliśmy w parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Zawierciu. Rekolekcjonistą był ojciec Łukasz, który naukę poprowadził w bardzo interesujący sposób. Każdego z nas porównał do zawodnika, który jest w drużynie Pana Jezusa. Metaforę tę przedstawił dość dosłownie, ponieważ obejrzeliśmy zapowiedź do zbliżającego się turnieju piłkarskiego Euro 2016, rzucaliśmy piłką oraz strzelaliśmy do mini bramki. Nie zabrakło również rzucania sztyletami w serce, co miało zobrazować to, jak bardzo nasze grzechy ranią Pana Boga.

W fakcie rekolekcji mieliśmy również okazję przystąpienia do sakramentu pokuty oraz wzięcia udziału we mszy świętej.

Po naukach gromadziliśmy się w salkach parafialnych, gdzie odbywały się warsztaty prowadzone przez naszych nauczycieli.

Dla Pana Jezusa wszyscy jesteśmy równi, On nas tak bardzo kocha. Jednak wszyscy musimy nad sobą pracować. Skorzystajmy więc z ostatnich godzin Wielkiego Postu, aby właściwie przygotować się na Zmartwychwstanie Pana.

Aleksandra Krakowiak