Zatorland – edukacja poprzez rozrywkę

Dnia 04.06.2018r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Zatorlandu.

W pierwszej kolejności zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem Park Ruchomych Dinozaurów, gdzie znajdują się największe w Polsce ruchome dinozaury. Mogliśmy je obejrzeć, dotknąć, wysłuchać ciekawych opowieści przewodniczki i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Zobaczyliśmy ponad 100 dinozaurów. Wrażenia te wzmocnił oglądany w kinie 5D film o ich życiu.

Kolejnym punktem programu był Park Mitologii. Przenieśliśmy się do czasów bogów, herosów i bohaterów z mitologii greckiej. Oglądaliśmy je płynąc gondolą, ponieważ znajdują się na wodzie.

Do Parku Owadów pojechaliśmy ciuchcią. Na miejscu okazało się, że możemy zobaczyć olbrzymie, ruchome i brzęczące owady. Tuż przy wyjściu znajdował się „Dom do góry nogami”. Jakże wielkie było nasze zdziwienie, gdy wszystkie meble były na suficie.

Dodatkowych atrakcji dostarczył dzieciom obszerny lunapark, na którym znajduje się cała gama urządzeń rekreacyjnych (karuzele, salony gier, gokarty, strzelnice, place zabaw itd.)

Niestety, co dobre, szybko się kończy, a więc i nasza zabawa nie mogła trwać wiecznie. Wszyscy uczestnicy wyjazdu bawili się doskonale, w pełni korzystając ze wszystkich atrakcji. Czas wspólnie spędzony, pozostawił w nas niezapomniane wrażenia