XIII powiatowy konkurs recytatorski z języka angielskiego

Zapewne większość z nas to miłośnicy tekstów epickich, jednak jest też pewne grono wielbicieli poezji. Natomiast na pewno wątpliwości nie podlega, iż zarówno poezję jak i epikę „na warsztat” biorą recytatorzy, ci mniej i bardziej doświadczeni, w języku polskim oraz angielskim.

26 X 2015 w Zespole Szkół im. gen. Józefa Bema w Zawierciu odbył się trzynasty już konkurs recytatorski w języku angielskim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W zmaganiach wzięło udział dwadzieścia sześć osób, w pojedynkę lub w grupach. Zadaniem każdego z uczestników było wybranie dowolnego tekstu literackiego w języku angielskim, jego interpretacja oraz ostatecznie przedstawienie na deskach szkolnego teatru.

Pojawiło się wiele różnych interpretacji bardziej i mniej znanych utworów, mieliśmy do czynienia z wielkim Williamem S. Sporą popularnością cieszył się również brytyjski pisarz Roald Dahl. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Aleksandra Sarniak (I KLO), która zaprezentowała wiersz „May” oraz Aleksandra Krakowiak (III KLO), która wcieliła się w nieco bardziej nowoczesną wersję Czerwonego Kapturka w utworze „Little Red Riding Hood and the Wolf”.

Po burzliwych obradach jury ogłosiło długo oczekiwany werdykt – Czerwony Kapturek wygrywa! Niezmierzona była radość moja i Oli, gdy dowiedziałyśmy się, że nasza szkoła jest na podium.

Następnym pokoleniom recytatorów życzymy szczęścia, powodzenia przy doborze tekstów oraz samych sukcesów.

Połamcie nogi (to tak na szczęście).

WP_20151026_001

WP_20151026_010

 

 

Aleksandra Krakowiak