Witaj, Święty Mikołaju!

Postać Świętego Mikołaja znają ludzie na całym świecie, choć występuje on pod różnym postaciami, na przykład w Rosji znany jest jako Dziadek Mróz. W większości wyobrażeń to jednak straszy pan o dobrodusznym wyglądzie, pogodnej twarzy, w czerwonym kombinezonie, z długą białą brodą i zawsze ma worek pełen prezentów. Owy gość odwiedził również uczniów naszej szkoły.

7 XII 2015 przyszedł do nas Święty Mikołaj (właściwie przyleciał, prosto z Bieguna Północnego, a jego sanie i renifery czekały na niego na szkolnym parkingu). Był on dość łatwy do rozpoznania, ponieważ miał na sobie charakterystyczny czerwony strój. Odwiedził wszystkie dzieci, te starsze i młodsze. W poszukiwaniu milusińskich, których mógłby obdarować zajrzał w każdy kąt (nawet do pokoju nauczycielskiego). Wszystkim, którzy na to zasłużyli, Mikołaj rozdał słodycze. Nie było to jednak takie łatwe, ponieważ każdy musiał wykonać jakieś zadanie. Tak więc nasz gość usłyszał gro wierszyków i piosenek, było również mnóstwo zdjęć z Mikołajem. Śnieżynki również nie próżnowały, chętni mogli z nimi zatańczyć.

Niestety nie udało się nam zatrzymać naszego gościa na dłużej, musiał wracać do swoich spraw na Biegunie Północnym. Będziemy z niecierpliwością czekać na niego w przyszłym roku. Pamiętajmy jednak, że kiedyś, na przełomie III/IV wieku żył Mikołaj z Miry, który obdarowywał potrzebujących ludzi i między innymi został przez swoją dobroć został ogłoszony świętym przez Kościół katolicki, a jego wspomnienie obchodzimy 6. grudnia.DSC01841DSC01825

 

 

Aleksandra Krakowiak