SZLACHETNA PACZKA CZYLI JAK UMIEMY DZIELIĆ SIĘ Z POTRZEBUJĄCYMI

Drogi Darczyńco,
Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!
Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Katolickie Liceum i Gimnazjum po raz kolejny wzięło udział w akcji Szlachetna Paczka. Wybraliśmy rodzinę z Zawiercia, która składa się z pani Małgosi i jej synów Patryka,Kacpra i Wiktora oraz pani Barbary i pana Władysława, którzy po śmierci córki zaopiekowali się jej dziećmi Anitą i Antosiem chorym na porażenie mózgowe. Staraliśmy się wybrać taką rodzinę, której wszystkie potrzeby będziemy w stanie spełnić. Dzięki wspaniałemu wsparciu rodziców naszych uczniów i samych uczniów udało się. Rodzina otrzymała od nas około 30 paczek z podarunkami. Wręczenie paczki było bardzo wzruszającym przeżyciem dla wolontariuszy. Dzieci miały przygotowane dla nas laurki w podziękowaniu za wspaniałe prezenty. Złożyliśmy sobie również życzenia świąteczne.
Opiekun wolontariatu Karolina Kopacka serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za przekazane dary i wsparcie finansowe naszej akcji.

Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki. Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem SLA-1021-416686), chciał przekazać kilka słów od siebie.

szlachetnapaczka2Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:

Rodzinę pozytywnie zaskoczyła ilość pięknie zapakowanych niespodzianek. Pani Małgorzata wraz z rodzicami nie spodziewała się, że wśród prezentów będzie także coś dla nich. Przyglądając się reakcji dzieci podczas otwierania kolejnych pudeł, czułam radość. Patryka ucieszyły nowe, ładne zimowe buty. Kacper i Wiktor zadowoleni byli z zabawek. 4-letnia Anita z niedowierzaniem pytała mnie, czy te wszystkie rzeczy na pewno są dla nich. Najbardziej ucieszyła się z różowej opaski na włosy, z dużym uśmiechem na twarzy powiedziała „nigdy jesce nie miałam swojej, ta którą mam na włosach jest cioci Gosi, dzięki”.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Dziękuję za miłą współpracę oraz starannie przygotowaną paczkę. Radość rodziny z podarowanych rzeczy była dla mnie prawdziwą nagrodą za wolontariat. Trudno opisać to spotkanie słowami. Zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie paczki zostało zauważone i docenione zarówno przez rodzinę, jak i przeze mnie. Dziękuję raz jeszcze i życzę Wesołych Świąt, a w nadchodzącym Nowym Roku samych dobrych chwil i powodów do uśmiechu.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Serdecznie dziękujemy za wszystkie rzeczy. Miło jest żyć z myślą, że nie zostaliśmy sami podczas tych trudnych dla nas chwil. Dzięki paczce dzieci są szczęśliwe, a nam podarunki pozwolą zaoszczędzić pieniądze na inne konieczne wydatki. Jeszcze raz dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego oraz Wesołych Świąt!