„Szczęście do wzięcia” Klub recenzenta

,,Szczęscie do wzięcia” znakomitego pisarza Jasona F. Wright’a jest niesamowitym zapisem historii młodej dziennikarki Hope, na której drodze stanęło wiele przeciwności losu takich jak śmierć najbliższej jej osoby – ukochanej matki adopcyjnej. Młoda kobieta osiągnęła jednak swój życiowy cel dzięki bliskości, jaką zapewniała jej rodzina Maxwellów, z którą miała ona nadzwyczaj bliskie stosunki; czuła się tam jak we własnym domu.
Autor w swoim dziele przekazuje czytelnikom najważniejsze życiowe wartości. Jedną z nich jest miłość, co potwierdzają liczne sukcesy młodej dziennikarki Hope, która bez wsparcia najbliższych najpewniej nie byłaby w stanie udźwignąć ciężkich wyzwań dnia codziennego, które najczęściej spotykały ją w pracy, gdzie jednak wspięła się na najwyższy szczebel dziennikarskiej kariery.
Kolejną bardzo ważną wartością z jaką spotykamy się w książce jest chęć wzajemnego pomagania sobie. Główna bohaterka wkraczając w progi rodziny Maxwellów zostaje wtajemniczona w piękną i bardzo często ratującą potrzebujących Bożonarodzeniową tradycję, która tak naprawdę została zapoczątkowana przez mała i młodą dziewczynkę. Tradycja ta z biegiem czasu zamieniła się w ogromną akcję charytatywną, jakiej podjęli się ludzie, którym wcześniej pomogli Maxwellowie. Warto zaznaczyć , że książka ,, Szczęście do wzięcia” zainspirowała miliony Amerykańskich obywateli do kultywowania rodzinnej tradycji Maxwellów i bezinteresownej pomocy innym, gdyż wiemy że dobro zawsze do nas wraca.
Ważnym aspektem poruszonym w książce jest także to, aby nigdy nie wykorzystywać zaufania drugiej osoby, która z powierzyła nam swoje sekrety i tajemnice, gdyż zawsze prowadzi to do nieprzyjemnych sytuacji i kolosalnego pogorszenia własnej samooceny jak i samopoczucia. Główna bohaterka przekonała się o tym na własnej skórze, a także stracić cenny czas który mogłaby przeznaczyć na spotkania z osobami, którzy na nią liczyli.
Reasumując książka pt :,,Szczęście do wzięcia’’ Jasona F. Wright’a po ukazaniu się szerokiemu gronu czytelników otworzyła serca ludzi na całym świecie na pomoc innym. Dzięki temu potrzebujący pomocy nie tylko w zakresie finansowym otrzymali ją, gdyż jak wiemy czasami wystarczy drobny i niewielki gest, aby ktoś poczuł się potrzebny i uzyskał oczekiwaną pomoc, dlatego warto promować takie akcje charytatywne jak zostały pisane w książce, gdyż mogą nawet ratować ludzkie życie.