Sprawozdanie z działalności wolontariatu

Szanowni Państwo

Serdecznie dziękujemy za ogromne wsparcie działań wolontariatu. Dzięki Państwa ofiarności i pomocy mogliśmy pomóc wielu potrzebującym osobom.

Pierwszym wydarzeniem była zbiórka karm dla Schroniska Dla Zwierząt w Zawierciu. Przekazaliśmy ok 10 dużych worków karmy jako wsparcie dla Schroniska.

Kolejnym przedsięwzięciem był kiermasz ciast który cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli. Oto wyniki dla poszczególnych klas:

Klasa III KG – 150,27
Klasa II KG – 159,50

Klasa I a i I b KG -167,60

Klasa I KLO i III KLO- 180,53

Klasa II KLO – 192,50

Ogólna kwota uzyskana z kiermaszu ciast to 850,50. Serdecznie dziękujemy za wszystkie pyszne ciasta, babeczki i ciasteczka które przekazali Państwo na nasz kiermasz.

W dniach 2 grudnia i 5 grudnia odbyła się zbiórka pieniężna podczas której uzbieraliśmy 255,78 na potrzeby wolontariatu. Wszystkie pieniążki zostały wydane a dowody zakupu dostępne są do wglądu w sekretariacie szkoły.

Zarówno pieniążki z kiermaszu ciast jak i zbiórki zostały przeznaczone na zakup nowego obuwia i odzieży, żywności i środków czystości dla rodziny wybranej w akcji Szlachetna Paczka. Zakupiliśmy również materiały plastyczne niezbędne do warsztatów świątecznych w Ośrodku Usług Opiekuńczo – Wychowawczych w Zawierciu. Gościliśmy tam 7 grudnia z grupą uczniów naszej szkoły pod opieką pani Anny Idziak – Maciaszek i Karoliny Jaworskiej. W wesołej atmosferze wykonywaliśmy świąteczne ozdoby: kartki świąteczne, ozdoby z filcu i bałwanki. Materiały pomogła nam przygotować pani Jolanta Kozak której składamy ogromne podziękowania. Bardzo dziękujemy pani Annie Idziak- Maciaszek która przygotowała dla nas śliczne ozdoby z filcu oraz wykonywała z nami świąteczne ozdoby. Dekorowaliśmy również pyszne pierniki i ciasteczka upieczone przez panią Agnieszkę Fiutak, za które bardzo dziękujemy. Ufundowaliśmy również słodki poczęstunek dla dzieci i uczniów naszej szkoły w trakcie warsztatów. Jako opiekun wolontariatu, cieszę się że tak wielu uczniów z naszej szkoły brało udział w tym wydarzeniu, wspaniale bawili się z dziećmi, wspólnej pracy i radości nie było końca.

Ostatnim przedsięwzięciem i zarazem wymagającym najwięcej pracy była Szlachetna Paczka. W sobotę 10 grudnia 30 pięknie opakowanych świątecznych paczek zostało zawiezionych do Sztabu Paczki w Siewierzu. Nasi wolontariusze bardzo cieszyli się że mogli okazać swoją chęć pomocy, zaoferowali pomoc przy noszeniu paczek dla innych rodzin. Z relacji wolontariusza Szlachetnej paczki wiemy że nasza paczka sprawiła rodzinie ogromną radość i wzruszenie, nie mogli uwierzyć że otrzymali aż tyle pomocy.

Serdecznie dziękuję uczniom którzy brali udział w warsztatach w OUOW: Julia Ruszkowska, Wiktoria Kaczmarek, Konrad Korkiniec, Barbara Janus, Kacper Szopa, Paweł Targowski, Monika Mazik, Karolina Kowalik, Magdalena Wnuk, Sebastian Gołębiowski, Natalia Gołębiowska, Natalia Kawka, Dawid Jarosz, Bartłomiej Kawecki, Katarzyna Kukułka i Weronika Szorc.

Ogromne podziękowania dla uczniów którzy brali udział w Finale Szlachetnej Paczki: Krzysztof Kopeć, Weronika Szorc, Paweł Targowski, Monika Mazik, Wojciech Zielony i Krzysztof Napora.

W kolejnych dniach udamy się z przedstawieniem Jasełkowym do Szpitala Powiatowego w Zawierciu, przekażemy również podarowane przez Państwa zabawki i książki.

Bardzo dziękuję Państwu za wsparcie finansowe oraz rzeczowe, okazana przez Państwa hojność i dobroć umożliwiła nam zrobienie wielu dobrych rzeczy. Cieszymy się że możemy razem z Państwem robić tyle dobra. Szczególne podziękowania chciałam złożyć Państwu Monice i Marcinowi Nawara za przekazanie ogromnej ilości materiałów plastycznych na rzecz działań wolontariatu.

Opiekun wolontariatu,

Karolina Jaworska