Speed ball w Katoliku

Speed ball w Katoliku

W październiku uczniowie Katolika (starszych klas szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum) brali udział w niezwykłej lekcji wf – treningu speed ball. Zaproszeni specjalnie na tę okazję instruktorzy omawiali zasady gry i trenowali naszych uczniów.

Jak dowiedzieliśmy się:

Pomysł gry w speed-ball narodził się w Egipcie w drugiej połowie XX wieku. Początkowo był traktowany jako trening koordynacji i refleksu dla tenisistów. Jednak dzięki niewielkim wymaganiom sprzętowym i wielkiej frajdzie jaką sprawia granie, szybko przekształcił się w nowy, odrębny sport.

Zawiązano Stowarzyszenie, którego celem jest popularyzacja tego sportu w Polsce. Od niemal dwóch lat powstają trenujące speed-ball grupy na terenie całego kraju. Dzieci i młodzież uczą się grać w speed-ball, bo widzą w tym dla siebie możliwość rozwoju i szansę na zdobycie bardzo ciekawych kontaktów. Oprócz tego speed-ball spotyka się z bardzo dobrym i ciepłym przyjęciem na przykład na imprezach integracyjnych wśród pracowników korporacji, którzy również widzą w tym sporcie i całej związanej z nim atmosferze dużo sensu.

Stowarzyszenie Speed-ball Polska mocno stawia nie tylko na rozwój sportowy swoich podopiecznych, zapewniając im możliwość treningów z najlepszymi ludźmi na świecie poprzez wspólne wyjazdy na zagraniczne obozy, czy turnieje, na przykład do Egiptu, Kuwejtu, Danii, Japonii czy Indii. Takie wyjazdy skutkują kontaktami i przyjaźniami z ludźmi na całym świecie, a to chwalą sobie zarówno młodzi uczestnicy jak i ich rodzice