Social network

W dzisiejszym świecie znajomość języków obcych to podstawa. Coraz popularniejsze stają się hiszpański, francuski, rosyjski czy chiński, jednak prym zdecydowanie wiedzę język angielski.
Z uwagi na to, że jesteśmy młodzi, zdolni i ambitni, postanowiliśmy wziąć udział w konkursie, który sprawdzi nasz zakres wiedzy dotyczący tego języka.
23 marca 2015 o godzinie 10:00 w Zespole Szkół im. gen. J. Bema w Zawierciu odbył się XII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego pod hasłem: ”social network” Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: pierwsza w składzie: A.Krakowiak, B.Daszewski, P.Fedoryszak, druga: O.Tylkowska, M.Bańka, P.Mikoda. Uczniów przygotowała pani Barbara Solna. Oczywiście przed konkursem, sumiennie i zaangażowaniem, zgłębialiśmy przygotowane dla nas materiały pomocnicze. Naszym zadaniem było przyswojenie kilkunastu stron ze słownika. Musieliśmy zapamiętać słówka oraz odpowiednie dla nich kolokacje, wszystkie zaczynały się na literkę „s”.
Pierwszą częścią konkursu było napisanie testu, który miał sprawdzić naszą wiedzę dotyczącą owych słówek. Pięć grup, które w sumie uzyskały najwięcej punktów, przechodziło do kolejnego etapu. Wśród szczęśliwców znalazła się cała reprezentacja naszej szkoły. W drugim etapie, również drużynowo, odpowiadaliśmy na pytania, oraz tworzyliśmy kolokacje z danym słówkiem. Niestety nie udało się nam dostać do trzeciego etapu, w którym pozostałe trzy drużyny podawały znaczenie wylosowanych przez siebie słów.
Ostatecznie zajęliśmy czwarte i piąte miejsce.
Wygrana nie jest najważniejsza. Najważniejsze jest to, że nasz nauczyciel jest z nas dumny, a my mamy nowe doświadczenia oraz wzbogaciliśmy swoje słownictwo.
Życzymy powodzenia tym, którzy wezmą udział w konkursie w przyszłym roku.
Aleksandra Krakowiak