„Samotnica”Piotra Patykiewicza. Klub recenzenta

„Samotnica” autorstwa Piotra Patykiewicza jest powieścią , która potrafi pobudzić wyobraźnie niejednego nastolatka , nie wspominając o dorosłym. Mimo że jest to książka skierowana głównie do młodszej publiczności , nie mogą jej się również oprzeć starsze grono. Wciągające i dynamiczne akcje zawarte w tym utworze potrafią sprawić , że nie można się oderwać od książki choćby na moment. Choć bohaterami książki są nastolatki ,nie może jej się oprzeć żaden zapalony czytelnik.

Trzej chłopcy- Pawian , Szufla i Karoten , przeżywający wspólną przygodę w świecie innym , w niczym nie podobnym do ich. Wstęp książki jest dość realistyczny – chłopcy stoją przy trzepaku , w czasie ferii zimowych , narzekając na otaczającą ich pogodę.

Pierwsza połowa książki opowiada o ich trudach i zmaganiach , gdy szli przez gęsty śnieg. Szukając schronienia brnęli dalej przed siebie. Istoty które spotkali po drodze w niczym nie przypominały im domowych zwierzątek. Raczej bestie , które tylko czyhają na chociaż jeden błąd z ich strony. Plemię do którego zaszli wykorzystywało dwoje z nich do ciężkiej pracy, natomiast jednemu z całej trójki udało się wkupić w łaski starej szamanki plemienia. Warunki nie rozpieszczały chłopców , którzy marzyli tylko o tym aby wrócić już do domu. Jednak aby tego dokonać chłopcy musieliby pokonać szmat drogi i przejść przez morzę aby dostać się do góry zwanej „Samotnicą”

Chłopcy mimo swojego młodego wieku wydają się być bardzo rozwinięci. Świadczy o tym język jakim się posługują oraz tematy, które rozważają w czasie swojej przygody.

Piotr Patykiewicz jest pisarzem o bardzo rozwiniętej wyobraźni. Różnorodność wszystkich gatunków zwierząt i ludzi. Ich wygląd i cechy charakterystyczne są tak szczegółowe , jakby sam autor miał możliwość zobaczenia każdego z nich z odległości nie większej niż pół metra.

Opisy miast natomiast są przeprowadzone w taki sposób jakby sam Patykiewicz tam był i widział cały rozpościerający się horyzont. Każdą szczelinę i jaskinię dokładnie opisał.

Patykiewicz jest pisarzem , mogącym przywrócić wyobraźnię , która została utracona na przestrzeni lat i zastąpiona przez sztuczną inteligencję. Dzięki takim ludziom jak Piotr Patykiewicz ludzka wyobraźnia ma szansę dalej się rozwijać.

Samotnica jest świetnie napisaną książką . Mimo że można znaleźć w niej wiele błędów, to jednak nie przeszkadzają one czytelnikom. Książka ta pobudza wyobraźnię co jest wystarczającą rekompensatą za błędy.