Przygotowania do świąt pełną parą!

Święta Bożego Narodzenia to czas w ciągu roku, który jest wielką tajemnicą narodzin Jezusa. To nowy, dany nam po raz kolejny początek. Mamy wtedy szansę zacząć wszystko jeszcze raz. Łatwiej jest wtedy wybaczyć czy zmobilizować się do działania w innych obszarach życia. Jednak, aby właściwie przeżyć ten czas, trzeba się do niego odpowiednio przygotować.

Właściwą formą przygotowania do świąt Bożego Narodzenia jest czas Adwentu, a podczas niego rekolekcje.

Adwent dzieli się na dwie części: pierwsza, która trwa do 17. grudnia, przedstawia treści apokaliptyczne; druga, która kończy się 24. grudnia, głosi dobrą nowinę o przyjściu na świat Zbawiciela. Wraz z pierwszym dniem Adwentu rozpoczyna się również nowy rok liturgiczny, którym obecnie jest Rok Miłosierdzia.

W naszej szkole także odbyły się tradycyjne rekolekcje. Trwały one przez trzy dni – 4,7,8 grudnia. Każdego dnia odbyły się warsztaty, podczas których mogliśmy popracować nad sobą, poćwiczyć współpracę, dowiedzieć się czegoś o sobie oraz poznać pewne historie z życia Jezusa. Bardzo rozwijającym elementem byłą praca z Biblią, ponieważ to jedno z najstarszych dzieł literackich świata pisane językiem pozornie zrozumiałym, lecz pełnym alegorii. Aby poznać prawdziwy sens słów natchnionych, należało wczytać się w treść i dobrze ją zinterpretować. Ostatnim dniem rekolekcji był 7. grudnia, kiedy nasze przygotowania zostały zwieńczone mszą świętą.

Każdy z nas jest inny i posiada odmienny sposób na przygotowanie do świąt. Jesteśmy zabiegani, sprzątamy, gotujemy, kupujemy prezenty i robimy jeszcze wiele innych rzeczy, ale czy to na pewno właściwa droga na przygotowanie swojej duszy na nadejście Pana?

Kochani, pamiętajcie o tym, że czasami warto się zatrzymać i zmienić coś w swoim wnętrzu – zmienić na lepsze, na przykład poprzez modlitwę orz sakrament pokuty i pojednania. To nic nie kosztuje, a uczyni Wasze święta piękniejszymi .

 

 

Aleksandra Krakowiak