„Przeczekać ten dzień” – Klub Recenzenta

Recenzja

     Niedawno przeczytałem książkę Anny Marii Jaśkiewicz o intrygującym tytule „Przeczekać ten dzień”. Zainteresował mnie nie tylko tytuł, ale też informacja na okładce: „To może się zdarzyć każdemu i z pewnością … zdarzy”.

Utwór posiada bardzo interesującą budowę. Każdy rozdział jest kolejnym dniem, ponieważ akcja dzieje się na przestrzeni tygodnia.

Książkę tę bardzo szybko się czyta, ponieważ nie można się od niej oderwać. Jest to na pewno ogromna zaleta tego utworu. Mało jest książek, w których każde słowo, zdanie nie nudzi czytelnika, ale jeszcze bardziej go zaciekawia i pozwala „wejść” w świat przedstawiony w tej książce.

W utworze możemy przeczytać o zwykłych ludziach i o zwykłych problemach, jakie oni mają. Czyni to tę opowieść jeszcze bardziej realistyczną. Pozwala to wczuć się w treść i utożsamić się z głównym bohaterem i razem z nim przeżywać to wszystko.

Otóż Karol odnajduje zaginiony notes, a w nim informację, której nigdy nie zapisał. Jak jest tajemnica dziennika? Co zostało zaplanowane na piątek? Czy Karol zrozumie swoje błędy, które popełnił w przeszłości? O tym możecie sami. Gorąco zachęcam do przeczytania tej książki.

 

Jakub Krzysztofczyk