Podróży smak

Podróżowanie to wspaniała sprawa. Dzięki podróżowaniu można wiele się nauczyć, zobaczyć piękne miejsca, poznać wspaniałych ludzi, czasami zmienić swoje życie na lepsze. Aby opowiedzieć nam o urokach wędrówek, 20 II 2015 roku wraz z kolegą odwiedził nas jeden z absolwentów, którego nie sposób zapomnieć, a był to Kuba Wasieczko.

podróż2Jakub i jego kolega Łukasz, obaj Siewierzanie, studiują na Politechnice Gliwickiej. Dzięki temu, że postanowili dalej się kształcić na uniwersytecie, otrzymali szansę wyjechać do Turcji dzięki programowi, który nazywa się Erasmus. Chłopcy poznali tam bardzo sympatycznych ludzi, Węgra o imieniu Lewante, dwóch Francuzów oraz Turka Mustafę, który pozwolił im rozbić namiot na swoim balkonie. W Turcji oprócz zwiedzania i szlifowania sztuki piechurstwa studenci mieli okazję nocować w jaskini oraz na plaży. Z ich przygód możemy nauczyć się również, że Pamukkale to dobre miejsce na kąpiel, genialny pomysł na poproszenie o rękę swojej przyszłej żony to oświadczyny w balonie, a Troja jest droga i przereklamowana.

podróżPo wyjeździe do Turcji Kuba i Łukasz wrócili do Polski na kilkanaście dni, aby przepakować walizki i wyruszyć w podróż do . . . Stanów Zjednoczonych! Chłopcy w USA zainwestowali w piętnastoletni samochód, którym pokonali kilka tysięcy kilometrów. Odwiedzili oni takie miejsca jak Nowy Jork, San Francisco (włącznie z Chinatown), Los Angeles czy Las Vegas. Mieliśmy okazję zobaczyć filmik z podróży Kuby i Łukasza po Stanach, gdzie nakręcona była przejażdżka w chmurach po moście Golden Gate raz spacerujące bizony w Parku Narodowym Yellowstone. Dzięki chłopakom dowiedzieliśmy się również, iż w USA spanie w samochodzie jest nielegalne.

Nasi podróżnicy obie wyprawy wspominają jako niezwykłe i wspaniałe, jednak Kubie ta druga pozostanie na dłużej w pamięci, ponieważ podczas niej nabawił się rwy kulszowej (mamy nadzieję, że szybko wyzdrowieje).

Chłopcy namawiają nas do podróżowania, ponieważ dzięki temu będziemy mieli szerzy ogląd na świat, a przez to będziemy mogli zrobić coś konstruktywnego ze swoim życiem.

Powodzenia w zmienianiu swojego życia na lepsze!

Aleksandra Krakowiak