Pasja: Strzelectwo

Każdy z nas jest inny, dlatego mamy różne zainteresowania. Jedni lubią czytać książki, inni jeździć na rowerze, konstruować modele statków, a czasami wszystko jednocześnie. Jednak są jeszcze tacy, których pasją jest strzelectwo.

13 marca 2015 w naszej szkole miało miejsce interesujące wydarzenie. Mieliśmy okazję spotkać się z byłym policjantem oraz dwójką młodych ludzi, którzy zafascynowani są strzelaniem. Nasz gość, który wygłosił swego rodzaju prelekcję, pracował kiedyś jako policjant w wydziale kryminalnym. Zajmował się sprawami dotyczącymi młodych ludzi. Miał styczność z pięcioma setkami przypadków młodzieży, która w jakiś sposób była związana z nielegalnymi substancjami, sześćdziesiąt procent z tych ludzi trafiło na cmentarz. Nasz mówca poprzysiągł sobie, że po zakończonej służbie zrobi wszystko, aby nie dopuścić do tego, żeby takie sytuacje wciąż miały miejsce, dlatego też zajął się trenowaniem młodych ludzi w strzelaniu z broni. Jednak nie stawia on strzelectwo na pierwszym miejscu – najważniejsza jest szkoła i osiągania dobrych wyników w nauce. Jeśli utrzymujesz dobry poziom i dobrze strzelasz – droga wolna, możesz w wieku dziewiętnastu lat zostać Mistrzem Europy w strzelectwie w kategorii pań, tak jak jeden z towarzyszy naszego gościa. Drugim był uczeń klasy pierwszej gimnazjum, któremu zabrakło trzynastu setnych sekundy do awansu o trzy oczka i zajęcia pierwszego miejsca na podium w ME w strzelectwie w kategorii juniorów.

Po zakończeniu części teoretycznej przeszliśmy do pokazu. Jeśli ktoś miał ochotę, mógł spróbować, czy strzelanie to dobry dla niego sport (uwaga, kobietom i osobom z wadą wzroku idzie to lepiej). Serdecznie dziękujemy za to niezwykłe spotkanie.

Moi drodzy, jeśli ktoś z Was poczuł się zainspirowany tym wydarzeniem i chciałby nauczyć się strzelać i osiągać sukcesy w tej dyscyplinie sportu, koniecznie musi zgłosić się do jednego z naszych nauczycieli, pana Andrzeja Krzysztofczyka, który powiem Wam co dalej.

Powodzenia!