Noworoczne postanowienia

Nowy rok skłania nas do refleksji. Analizujemy to co było, robimy plany tego co będzie i obiecujemy sobie, że tym razem na pewno dopełnimy noworoczne postanowienia… Czy tym razem się uda?

Nieee…  A może? J Przeważnie kończy się to słowami „Zrobię to w przyszłym roku…” i schodzi na drugi plan, bo zawsze są sprawy ważniejsze, brak czasu i nadmiar obowiązków.

Nasze postanowienia dotyczą spraw różnych. Jedni obiecują sobie, że będą bardziej pracowici, pracoholicy, że wreszcie znajdą czas na odpoczynek i przyjemności, ktoś inny, że przejdzie na dietę i zacznie prowadzić zdrowy tryb życia lub będzie milszy dla swojego kota. A uczeń? Co on sobie obiecuje? Oczywiście, że zda z wyróżnieniem do następnej klasy lub że zda w ogóle… Tak, czy inaczej postanawiamy sobie wiele, a wychodzi jak zawsze L

Żeby początek nowego roku nie był tak pesymistyczny, uwierzmy w to że w dużej mierze od nas zależy czy będziemy szczęśliwi i powiedzmy sobie „Mam tę moc!” Zajmijmy się sprawami realnymi, bo tylko na nie mamy wpływ.

Warto poważnie zastanowić się nad noworocznymi postanowieniami i dążyć do ich realizacji, a wybrać to co jest naprawdę ważne. Dlatego:

– skupmy się na tym co ważne

– stawiajmy tylko osiągalne cele

– czerpmy szczęście z każdej chwili

– doceniajmy zdrowie, rodzinę, przyjaciół

– nie odkładajmy nic na jutro

– analizujmy to co robimy, by nie popełniać tych samych błędów

… a gdy coś nam nie pójdzie i już będziemy chcieć się poddać zaśpiewajmy wszyscy razem „Mówi się trudno i płynie się dalej i płynie się dalej” tak jak mówiła rybka z „Nemo”

redakcja