Nasza Szkoła czeka na Ciebie!

Jesteś rodzicem, który poszukuje dla swojego dziecka bezpiecznej i stawiającej na wychowanie szkoły podstawowej?

Jesteś uczniem klasy VIII i zastanawiasz się jaki typ szkoły wybrać: Liceum… Technikum… Szkoła branżowa…???

Zapraszamy Was do zapoznania się z ofertą naszych Szkół: Szkoły Podstawowej i Szkoły Ponadpodstawowej.

Nasza Szkoła Podstawowa i Ponadpodstawowa (Liceum) to nie zbiór, masa uczniów:

+ do każdego ucznia staramy się mieć podejście indywidualne – w czym pomagają nam małe zespoły klasowe – wyobraź sobie rozszerzoną matmę, fizykę, geografię w 5-cio osobowej klasie. BAJKA!; w takiej klasie nauczyciel staje się dla Ciebie również doradcą zawodowym i naukowym. Odwiedzając z Tobą uczelnie wyższe, pomoże w wyborze dalszej drogi rozwoju.

+ realizujemy chrześcijańskie podejście do świata – uczymy przykładem jak kochać Boga i ludzi – wyobraź sobie, że Twoje problemy interesują nauczycieli oraz Dyrekcje i pragną oni przyjść Ci z pomocą;

+ celem naszej Szkoły jest integralny rozwój ucznia – u nas rozwiniesz skrzydła wiedzy i wiary, które pomogą Ci wzbić się ku kontemplacji prawdy – wyobraź sobie, że w szkole możesz pracować nad tym, by stać się dojrzałym człowiekiem;

+ nasza Szkoła podejmuje wiele działań pozalekcyjnych – mamy do wyboru różne formy spędzania czasu poza szkołą (rekolekcje, wyjazdy integrujące, itp.) – wyobraź sobie, że wyjeżdżasz z całą Szkołą i po powrocie znasz wszystkich uczniów 🙂 ;

+ nasza Szkoła gwarantuje dużą swobodę doboru przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym – uczeń sam decyduje jakie przedmioty będzie rozszerzał – wyobraź sobie, że rozszerzasz j. polski i matmę, albo j. angielski i fizykę, co chcesz i jak chcesz. Sztos!

nie chcesz realizować niepotrzebnych przedmiotów? – żaden problem! U nas wybierasz 2 lub 3 przedmioty, które rozszerzysz 🙂 – bez spiny; nie musisz łączyć polskiego z historią i wosem, matmy z fizyką lub informatyką. Czas na zmianę rozszerzenia masz do końca pierwszej klasy!!! Nie ma szans na błędne decyzje!

Nasza szkoła to nie budynek, ale każdy uczeń, któremu staramy się przekazać solidną wiedzę oraz poczucie bliskości Boga. Stawiamy na to by każdy uczeń czuł się w Szkole „jak w domu”: swobodnie i dobrze. U nas w Szkole nie będziesz „jednym z wielu”, jednym z sześciuset, jednym z tysiąca, u nasz w Szkole będziesz Tomkiem, Marysią, Jackiem, Kasią… . Indywidualne podejście do ucznia to nasz wielki atut!

Przeczytaj, co o naszej Szkole piszą nasi uczniowie:

„Po szkole podstawowej zostałam w Katoliku ze względu na fajnych i wyrozumiałych nauczycieli, miłą atmosferę w szkole, kreatywne zajęcia i dobry sposób przekazywania wiedzy”.

~ Ania z klasy I LO                                                               

 

„Do Katolika przyszłam z innej szkoły. Cieszę się z tej zmiany, gdyż tutaj jest bardzo fajnie, spotkałam miłych nauczycieli i dużo się dzieje!”.

~ Marysia z klasy V SP                                                     

                                          

„W naszej szkole można poznać fajnych kolegów i miłych nauczycieli. Można też znaleźć zajęcia z fajnymi gadżetami – ostatnio były to długopisy 3D”.

~ Uczeń z klasy III SP                                                       

 

„O tej szkole powiedział mi kolega i dlatego ją wybrałem. Podoba mi się klimat szkoły oraz możliwość znalezienia dobrych kolegów. Dużo się dzieje”.

∼ Szymon z klasy I LO