Mikołajki dla czworonogów

6.grudnia to dzień, który kojarzy nam się zdecydowanie dobrze. Dostajemy wtedy prezenty, obdarowujemy innych, cieszymy się szczęściem swoim i przyjaciół. Jednak nie tylko ludzie potrzebują życzliwości i ofiarności innych, w gronie wdzięcznie proszących o kilka chwil uwagi znajdują się także nasi czworonożni przyjaciele.

4 XII grupa naszych szkolnych wolontariuszy pod opieką pani Karoliny Jaworskiej sprawiła zwierzakom ze schroniska w Zawierciu mikołajkowy prezent. Uczniowie odwiedzili podopiecznych schroniska przynosząc ze sobą dary, które uzyskali poprzez wcześniejszą ich zbiórkę. Obejrzeli zwierzątka oraz spędzili z nimi kilka chwil. Niestety nie mogli ich zabrać na spacer, ponieważ mogą to robić osoby, które są już pełnoletnie, a to dlatego, że czworonożny przyjaciel to naprawdę duża odpowiedzialność.

Moi kochani, zwierzę potrafi stać się ważnym członkiem naszego życia, jedynym przyjacielem wśród ludzi, którzy się od nas odwrócili, potrafi okazać nam swoją miłość. Odwdzięczmy się mu tym samym. Pamiętajmy również, to ogromna odpowiedzialność. Zachęcamy udzielania pomocy naszemu lokalnemu schronisku. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, odsyłamy na stronę internetową

www.schroniskozawiercie.pl

Aleksandra Krakowiak

DSC01778