Mamy to!- I miejsce w Konkursie piosenki Religijnej w Wieluniu…

22 października akurat we wspomnienie św. Jana Pawła II udaliśmy się pod opieką Pana Pawła Hady do Wielunia na przegląd muzyczny pt. „Dawid”. O godzinie 11.00 byliśmy już na miejscu. Uczniowie wraz z Panem dyrektorem tamtejszej szkoły przywitali nas gorąco . Nasza ekipa muzyczna wystąpiła pod nazwą „Religio” co z łaciny oznacza- religijny. Jako ostatni z pośród wszystkich uczestników wystąpił nasz zespół z piosenką pt „Jesteś mym Panem”, której słowa jak i muzykę sami ułożyliśmy. Była ona podzielona na kilka gatunków muzycznych (rock, jazz, rap oraz gospel).

Po ostatnim utworze nastąpiła przerwa obiadowa, w czasie której, Jury dyskutowało na temat wyników, emocje były ogromne. O godz. 14.00 wszystko było już wiadome, „Religio” z SPSK z Zawiercia zajęło I miejsce!!!! Każdy z nas w ten występ włożył swój czas, serce i pracę. Sami nie mogliśmy uwierzyć ,że wygraliśmy, lecz po usłyszeniu wyników odetchnęliśmy z ulgą, niepokój zniknął i zapanowała wielka radość i euforia. Na zakończenie przeglądu jako zwycięzcy zagraliśmy i zaśpiewaliśmy jeszcze raz nasz utwór.

Wracając już do Zawiercia, uczciliśmy nasze zwycięstwo wspólnym wyjściem do kina. Cały dzień wrażeń, a wszystko na chwałę Pana, gdyż jak powiedział Św. Augustyn: „Kto śpiewa ten dwa razy się modli”.

Religio   😉