Lekcja z native speakerem

Nauka języka obcego przysparza problemów. Dotyczą one akcentu, intonacji. Autorytetem w kwestii akcentu wydaje się być native speaker, stąd lekcje z nim są szczególnie cenne. Dzięki uprzejmości szkoły językowej Progress i Pana Roberta Lamberta, 26.10. uczniowie Katolika wzięli udział właśnie w takiej lekcji. Odmienny od naszego sposób bycia, oryginalność, naturalność, przyjacielskie podejście native speakera powodują, że chłoniemy wiedzę, frazy, zwroty, słówka, zwłaszcza, że jesteśmy zmuszeni już od pierwszej minuty lekcji do mówienia i myślenia po angielsku. Inaczej się nie da, bo tempo narzucone przez anglojęzycznego nauczyciela jest naprawdę duże.
Podczas lekcji przed uczniami stanęło kilka zadań. Każdy przedstawiając się musiał powiedzieć o sobie trzy zdania, z których jedno było kłamstwem a dwa prawdą, drugie zadanie dotyczyło upodobań (ulubiona potrawa, sport), trzecie natomiast było zabawą w zgadnij kto to.
Spotkanie z Panem Lambertem, który nie pierwszy raz już gościł w naszej szkole, stało się miłą odskocznią od szkolnej codzienności.

Lambert l l2