Odlotowa lekcja

Zajęcia lekcyjne zwykle kojarzą się nam z opracowywaniem notatek, robieniem ćwiczeń, czytaniem podręcznika czy pracą w grupach. Od czasu zdarzają się jednak zajęcia z serii tych niezwykłych, o których będziemy jeszcze długo pamiętać, ponieważ były tak interesujące.

20 X 2015 uczniowie naszego gimnazjum i liceum wzięli udział w dosłownie „odlotowej” lekcji. Odwiedzili nas niezwykli goście. Były to różne gatunki rzadko spotykanych w środowisku naturalnym ptaków. Ich opiekunowie opowiedzieli nam o nich, zaprezentowali je oraz na koniec zajęć zorganizowali mini konkurs, w którym można było wygrać foto pocztówkę z jednym z ptaków.

Naszymi gośćmi byli między innymi: sokół, puchacz, pustułka, azjatycka sowa leśna oraz jastrząb meksykański. Dowiedzieliśmy się również kilku ciekawych faktów z życia ptaków. Czapeczka, którą nosi sokół między innymi w czasie transportu to karmal. Kiedy nie widzi nieba, nie lata. Ma trzecią powiekę – półprzeźroczystą błonę, która pomaga mu w trakcie pikowania. Puszczyki to ptaki bardzo rodzinne. Twarz sowy to szlara. Jastrząb jest najmniejszym i najczęściej spotykanym ptakiem w Polsce.

Dziękujemy za zorganizowanie tak ciekawej lekcji, podczas której mogliśmy dowiedzieć się wielu rzeczy oraz podziwiać tak piękne zwierzęta. Czekamy z niecierpliwością na kolejne warsztaty 🙂

 

DSC01715DSC01695