Language Noblemen

DSC02211 DSC02213

„Language Noblemen” to hasło, pod którym odbył się XIII powiatowy konkurs języka angielskiego. Miał on miejsce 21. marca, a uczestnicy spotkali się w naszej szkole.

Słowo „language” oznacza język, a „noblemen” to w wolnym tłumaczeniu szlachta, więc myślę, że wyrażenie to można przetłumaczyć jako „język szlachty”, co od razu przynosi na myśl skojarzenie z wiktoriańską Anglią, kiedy imperium trwało w czasach swojej świetności.

Na konkurs przybyło 14 drużyn wraz z opiekunami ze szkół z całego powiatu zawierciańskiego. Tegoroczna liczba uczestników była tak duża, iż musieliśmy udać się do kilku klas, aby rozpocząć konkurs. W tym roku zmierzyliśmy się ze słówkami, które zaczynają się na literę „n”, a były to na przykład wyrazy takie jak nematode (nicień), nettle (pokrzywa) czy jedno z moich ulubionych nightingale (słowik).

Pierwszym etapem zmagań było rozwiązanie testu, który miał sprawdzić naszą znajomość zawartości słownika. Po ciężkich zmaganiach z czternastu drużyn w dalszej walce pozostało tylko pięć. W kolejnym etapie wyłoniono trzy najlepsze zespoły, które starły się ze sobą w wielkim finale. Etap drugi i trzeci były ustne.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i czekamy na przyszłoroczną edycję konkursu ?

 

Aleksandra Krakowiak