„Cud Book czyli dziennik o niebo lepszy”- Klub Recenzenta

„Cud Book czyli dziennik o niebo lepszy” Doroty Paciorek to książka, jakiej w świecie chrześcijaństwa jeszcze nie było. Jest jak połączenie znanej wszystkim pozycji „Zniszcz ten dziennik” z Pismem Świętym.

Znajduje się tam mnóstwo zadań, których wykonanie ma na celu zbliżeniu nas do Boga  i przypomina na czym polega nasza wiara.

Stron jest wiele i wiele jest również poleceń, ale każde z nich jest wyjątkowe, motywujące do działania i dające do myślenia. Jedne z nich są łatwe, inne z kolei wymagają długiego zastanowienia. Oprawa graficzna również zachęca do zgłębienia tajników dziennika.

Dziennik niejednokrotnie przypomina jak bardzo Bóg nas kocha i jak ważni dla niego jesteśmy. Namawia również do dobrych uczynków, obiecując nam uczucie satysfakcji i spełnienia. Skłania do szukania drugiego dna w czynnościach tak prostych jak choćby oddychanie. Jest jak ciekawy dodatek do Biblii, odnosząc się w poleceniach do jej treści.

Lektura motywuje do zmiany życia na lepsze, stara się uświadomić nam nasze błędy, abyśmy w przyszłości mogli ich uniknąć.

Dzięki tej książce niejednokrotnie pogłębimy swoją znajomość religii, wykonamy zadania niekiedy tak dziwne, że zastanawiamy się, czy autor na pewno chciał je opublikować. Mimo to i tak spełnimy jego prośby, bo wszystkie są ciekawe, oryginalne i niezwykle wciągające.

Uważam, że książka ta pomoże uwierzyć w siebie, pogodzić się z wrogami, a nawet może być pierwszym krokiem ku wyleczeniu depresji, jeśli na takową cierpimy.

Cud Book jest idealnym kompanem dłużących się zimowych wieczorów oraz dni zwątpienia w istnienie Boga.

Jest to pozycja skłaniająca do pogłębiania swojej wiary.

Musisz tylko zdecydować, czy jesteśmy wystarczająco odważny, aby podjąć to wyzwanie.