Karnawałowe szaleństwo

Karnawał to czas, kiedy możemy się wyszaleć przed okresem czterdziestodniowego Postu. Królują wtedy wszelkiego rodzaju imprezy i bale karnawałowe. Ludzie się cieszą, tańczą, bawią, przebierają. My również postanowiliśmy nie zostawać z tyłu i dzięki inicjatywie SU 30 I 2015 roku konkurowaliśmy ze sobą o miano najlepiej wykreowanej postaci karnawałowej.

Postronnemu obserwatorowi mogłoby się wydawać, że trafił do jakiegoś równoległego świata. Na szkolnych korytarzach można było spotkać wszelkiego rodzaju duchy, upiory i straszydła, zoombie-Hulka i krwawych chirurgów. Nie zabrakło również tych bardziej klasycznych i mniej strasznych postaci, takich jak Pocahontas, Mulan, Batman i Robin, kowboje, kowbojki i dżokejka, Pippi Langstrumpf oraz Katniss Everdeen.

DSC01066Podczas czwartej godziny lekcyjnej zebraliśmy się w szkolnej auli. Odbyły się tam konkurs taneczny, quiz związany z bajkowymi postaciami oraz klasowa i indywidualna prezentacja strojów przygotowanych przez uczniów. Zdecydowanie najliczniej przebraną klasą była upiorna III KG. W konkursie indywidualnym od końca zaczynając na podium stanęli podejrzanie uzbrojony facet w kominiarce, Pocahontas, krwawi chirurdzy. Serdecznie dziękujemy za trud, który szanowne jury włożyło w ocenę kostiumów oraz za przepyszne słodycze, którymi zostaliśmy uraczeni.

Podsumowując, piątek to dobry dzień na zabawę, szczególnie kiedy już popołudniu zaczynają się ferie zimowe. Mamy nadzieję, że wszyscy są zadowoleni po rewii przebierańców oraz że nikt zbytnio nie ucierpiał jako obiekt eksperymentów naszych szalonych postaci.

Tymczasem, bawcie się dobrze podczas ferii i wróćcie do szkoły cali i zdrowi.

Aleksandra Krakowiak