III Międzyszkolna Olimpiada Humanistyczna dla Szkół Podstawowych

Zdjęcie Olimpiada

03.02.2016r. w auli Katolickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zawierciu odbyła się III Międzyszkolna  Olimpiada Humanistyczna dla Szkół Podstawowych.  Jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Po szkolnych eliminacjach do finału zgłoszonych zostało 28 uczestników ze szkół podstawowych min. z  Zawiercia, Myszkowa, Łaz, Ogrodzieńca, Irządz, Dąbrowy Górniczej i Żarek Letnisko. Konkurs był okazją do sprawdzenia wiedzy i umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych i miał formę czekającego uczniów w niedługim czasie testu kompetencyjnego.

Rywalizacja była zacięta, a poziom uczestników wyrównany. Jury konkursowe złożone z nauczycieli polonistów wyłoniło zwycięzcę – laureatką pierwszego miejsca została Maria Pieczarka – uczennica Katolickiej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Górniczej. Przyznano również 3 równorzędne drugie miejsca dla: Pauliny Dąbek z Szkoły Podstawowej nr 3 w Myszkowie, Julii Zielińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu i Zuzanny Kałużny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ogrodzieńcu. Zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy.

Fundatorem nagród był organizator olimpiady Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Zawierciu. Każdy uczestnik olimpiady otrzymał nagrodę rzeczową i słodki poczęstunek. Dodatkowe nagrody dla zwycięzców przekazał także Urząd Miasta, za co serdecznie dziękujemy.

DSC02028 DSC02043 DSC02041