I Festiwal Filmowy w Katoliku

Każdy z nas lubi inaczej spędzać wolny czas. Jedni jeżdżą na rowerze, inni grają w gry, czasami czytają, ale zdarzają się też tacy, którzy uwielbiają oglądać filmy. W związku z tym, iż tacy ludzie znajdują się również w naszej szkole, z inicjatywy Samorządu Szkolnego został zorganizowany I Festiwal Filmowy w Katoliku.

Impreza odbyła się 11 XII 2015. Było przeżycie niecodzienne, ponieważ znaleźliśmy się w szkole wieczorem, kiedy było już zupełnie ciemno – szkolne mury wyglądają wtedy zupełnie inaczej. Festiwal trwał cztery godziny, projekcje filmów odbyły się w trzech salach. Mieliśmy do wyboru komedie, thrillery oraz kino akcji. Wyświetlone zostały filmy takie jak: O północy w Paryżu, Lśnienie, Dom snów, Gladiator czy jedna z części kultowej sagi o przygodach James’a Bond’a. Oglądaliśmy, jedliśmy, śmialiśmy się, wspólnie komentowaliśmy to, co akurat zobaczyliśmy na ekranie.

Było to bardzo miłe przeżycie, ponieważ oprócz możliwości zobaczenia obrazów, których jeszcze nie widzieliśmy, mieliśmy okazję tak po prostu spędzić ze sobą czas, co bywa dość trudne w dzisiejszym wciąż pędzącym na przód świecie. Dlatego też czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję festiwalu i bardzo się cieszymy, że Samorząd Szkolny wyszedł do uczniów z taką inicjatywą.

 

 

Aleksandra Krakowiak