„Habbatum”

Książka Habbatum to druga część cyklu Wędrowcy autorstwa Augusty Docher. Pisarka przez wiele lat publikowała swoje powieści na platformie Wattpad oraz na swoim blogu. Jej debiut Eperu szybko stał się sukcesem, co zachęciło ją do napisania kolejnej części przygód Anny Wilk.

Anna budzi się w sterylnym pomieszczeniu. Nie wie gdzie jest, ani dlaczego została porwana. Wie tylko, że stoi za tym ktoś, komu ufała. Dowiaduje się wiele o swojej przeszłości oraz przyszłości jako członkini plemienia wędrowców, ludzi mogących opuszczać swoje ciało, latać i żyć wiecznie. Stara się również nie tracić nadziei na ratunek ze strony swojego chłopaka Leo. Ale kiedy na horyzoncie pojawia się Brian- przystojny medyk pomagający jej porywaczowi, Anna zaczyna przejawiać symptomy syndromu Sztokholmskiego. Czy Brian unicestwi to co łączyło Annę i Leo? Musicie sami odpowiedzieć na to pytanie.

Książka ta w mistrzowski sposób łączy dwa gatunki – fantasy i literaturę młodzieżową. Powieść nieustannie trzyma w napięciu i aż do ostatniej strony nie pozwoli ci się oderwać. Oprócz oczywistego wątku miłosnego porusza też inne ważne tematy takie jak relacje z rodzicami czy to jak dzisiejszy świat zmusza młodych ludzi do szybkiego dorastania co nierzadko prowadzi do ich zguby.

Zdecydowanie polecam przeczytanie tej książki wszystkim, którzy czasami zastanawiają się „kim ja właściwie jestem?”. Powieść ta jest częścią cyklu Wędrowcy, ale moim zdaniem nie jest konieczne przeczytanie pierwszej części, aby zrozumieć jej sens. Nawet jeśli zdecydujecie się na lekrurę Habbatum bez poznania Eperu to bądźcie przygotowani na nadchodzący trzeci tom, ponieważ scena, którą zakończyła się ta powieść nie pozwoli wam spać dopóki nie weźmiecie w swoje ręce Batawe.

Natalia Kawka

*Cykl Wędrowcy:

1)Eperu

2)Habbatum

3) Batawe