„Eperu” Klub Recenzenta

Książka pod tytułem „Eperu” jest pierwszą częścią cyklu książek o wędrowcach autorstwa Augusty Docher. Jest to książka nastawiona pod młodzież opowiadająca o rozwijającej się miłości 19-letniej Anny do gwiazdora filmowego. Nie jest to jednak romans zwykłych ludzi a cała książka staje się o wiele ciekawsza gdy dowiadujemy się co oznacza tajemnicze słowo z okładki „Eperu”. Mianowicie jest to nazwa plemienia wędrowców które w trakcie książki poznajemy coraz lepiej na przykładzie wspomnianego gwiazdora Leo Blacka który sam jest potomkiem Eperu.

Cała przygoda rozpoczyna się przypadkowo na wakacjach we Francji za namową przyjaciółki która zmusiła Annę pod pretekstem urodzinowego prezentu do uczestnictwa w festiwalu. Podczas festiwalu nasz gwiazdor zauważa główną bohaterkę i za pośrednictwem ochroniarza przekazuje jej kartkę z miejscem spotkania…

Bardzo spodobała mi się narracja książki gdyż jest ona przedstawiona z perspektywy Anny i Leo na zmianę.
Dzięki temu dowiadujemy się rożnych faktów z ich życia oraz spojrzenia na rożne tematy.
Język książki jest przystępny dla odbiorcy.

Moja opinia na temat książki jest pozytywna. Myślę, że najbardziej przypadnie do gustu młodzieży, a narracja dwuosobowa pozwala wciągnąć nawet mężczyzn.

Rafał Pardela