25-lecie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej

21 kwietnia szkolna reprezentacja pocztu sztandarowego wraz z Panem dyrektorem wybrała się do Dąbrowy Górniczej, by uczestniczyć w jubileuszu 25-lecia Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Brata Alberta.

Uroczystość rozpoczęła się symboliczną Mszą świętą z udziałem biskupa Grzegorza Kaszaka. Licealiści naszej szkoły wraz z reprezentacją liceum w Dąbrowie Górniczej stali podczas Mszy, godnie reprezentując swoje sztandary. Po pierwszej części udaliśmy się do szkoły, by kontynuować rozważania dotyczącego tego fantastycznego wydarzenia.

Podczas przemówień wielu ważnych osobistości mieliśmy możliwość wraz z nauczycielami, pozostałymi uczniami i absolwentami tamtejszej szkoły, przenieść się do początków powstawania tej placówki oraz poznać ciekawostki z jej historii. Po wysłuchaniu przepięknie przedstawionych wydarzeń z poprzednich lat mieliśmy możliwość również obejrzeć historię w formie wizualnej. Film, w którym mogliśmy zobaczyć jak wyglądała szkoła oraz jej wnętrze na samym początku, zapoznać się z poprzednimi dyrektorami i nauczycielami, został przygotowany przez jedną z nauczycielek KLO w Dąbrowie Górniczej.

Po wspomnieniach przyszedł czas na krótkie przedstawienie. Uczniowie w bardzo oryginalny sposób przygotowali teatr, dotyczący powstania człowieka oraz jego życia.

Na sam koniec jubileuszu udaliśmy się na symboliczny poczęstunek, podczas którego mieliśmy możliwość obejrzenia fotografii z ważnych uroczystości z poprzednich lat, wymian międzynarodowych, z których słynie szkoła, samych uczniów i ich osiągnięć.

Cała uroczystość wypadła przepięknie i bardzo interesująco. Gratulujemy Katolickiemu Liceum Ogólnokształcącemu w Dąbrowie Górniczej ciągłego trwania i rozwijania się przez tyle lat oraz życzymy jeszcze niejednego tak fantastycznego jubileuszu.

Kamila PLESIŃSKA